Špeciálna výroba

Úvodné slovo

Pekáreň VAMEX prešla dlhým vývojom od malej pekárničky až po priemyselnú pekáreň. Aby sme na predajných miestach mali vždy najkvalitnejšie výrobky, snažíme sa neustále zdokonaľovať. Pri hľadaní nových technológií, ktoré môžu zvýšiť kvalitu, nás zaujala patentovaná, pôvodom nemecká výroba cool rising.

Dobroslav Tirpák,  Technológ

Produkty pripravované
metódou COOL RISING

V skratke, čo je COOL RISING?

COOL RISING je spomalené kysnutie výrobkov v chlade. Výrobky sa vyrobia a uložia do špeciálnych sivých prepraviek s dvojitými stenami do boxov (majú riadiacu jednotku kvôli časovému programu a kvôli udržiavaniu požadovanej teploty a vlhkosti). V tomto boxe sú výrobky uložené na 12 – 15 hodín. V boxe prebieha časový program, ktorý udržiava stanovenú vlhkosť a teplotu. Teplota v čase uloženia prepraviek je cca -5 stupňov a pomaly stúpa až na cca 20 stupňov.  V tom čase je výrobok už podkysnutý a schladzujeme ho na cca 8 stupňov. Následne sa k Vám výrobky dodajú v chladiarenskom aute, v prepravkách ako podkysnuté cesto zo zárukou 36 hodín.

Pečenie trvá od cca 15 minút až do 35 minút v závislosti od výrobku. Vzhľadom na špeciálne prepravky je obmedzenie vo veľkosti výrobku a teda aj gramáže.

PREDPEČENÝ
chladený sortiment

Výrobky sú prevažne vyrábané technológiou coolrising, ale sú u nás predpečené na cca 90%, zachladené technológiou vo vákuovej komore, následne zabalené a uložené v klasickom chladiacom boxe. Takto vieme zákazníkovi poskytnúť záruku 7-14 dní. Veľkou výhodou je aj dĺžka pečenia, kde osie hniezda a slimáky sa dopekajú len 4 minúty a chlieb 15 minút.

Pozrite si náš katalóg výrobkov

Sortiment sa neustále dopĺňa, inovuje  a prispôsobuje požiadavkám konečných spotrebiteľov a obchodných partnerov.