Predstavujeme Vám Pána Kváska.

Pečivo z našich pecí už dobre poznáte, prišla však chvíľa na to, aby ste lepšie spoznali aj nášho garanta – pána Kváska. Úlohou pána Kváska je priblížiť našim zákazníkom, čo je to pravý kváskový chlieb, aké sú jeho výhody a pozitívne vlastnosti pre váš organizmus.

Kváskový chlieb síce nie je na trhu žiadnou novinkou, o čosi náročnejšie však je nájsť spomedzi všetkých kváskových chlebov taký, ktorý neobsahuje ani štipku droždia. Pravý kváskový chlieb totiž obsahuje 100 % kvásku, vďaka čomu má 100 % – nú chuť.

Naše 100 % kváskové chleby, ktoré vám Pán Kvások postupne predstaví, vyrábame z nášho vlastného pšenično – ražného kvásku, ktorý sme si sami založili a „vyspestovali“. Ide o čistý, pravý kvások, z ktorého trvá výroba jedného chleba niekedy aj 14 hodín. Takýto kváskový chlieb piekli ešte naše babičky, ktoré droždie nepoznali. Vďaka nášmu kváskovému chlebu sa tak máte možnosť vrátiť k tradíciám a poctivej chuti tradičného chleba našich starých mám.

V našej ponuke nájdete 4 druhy pravého kváskového chleba:

  1. Pravý kváskový chlieb bez príchute, v ktorom nájdete iba pšenično – ražný kvások, vodu, mlieko, varené zemiaky a soľ
  2. Pravý kváskový celozrnný chlieb obsahujúci naklíčenú zmes rôznych druhov semien
  3. Pravý kváskový mrkvový chlieb s nastrúhanou čerstvou mrkvou
  4. Pravý kváskový cibuľový chlieb so sušenými kúskami cibule

Rovnako dôležité ako ich skvelá chuť je aj to, že v ani jednom z našich kváskových chlebov nenájdete žiadne éčka či konzervanty. Do celozrnného, mrkvového a cibuľového chleba navyše pridávame aj kefír. Kľúčová je pre nás okrem chuti a čistého zloženia aj čerstvosť, na ktorej si zakladáme pri všetkých našich kváskových chleboch, kvôli čomu uvádzame ich trvanlivosť 24 hodín.

Pán Kvások apeluje aj na pozitívne vlastnosti kváskového chleba na ľudské trávenie. Narozdiel od klasického droždia nájdeme v kvásku z múky a vody baktérie mliečneho kvasenia, ktoré pozitívne vplývajú na našu imunitu a dokážu napomôcť bezproblémovému tráveniu.

Pravý 100 % kváskový chlieb z našej pece nájdete okrem našich predajní Vamex aj v sieti Tesco, Kaufland, Fresh Plus a Milk Agro.

Zdieľať: